wtorek, 6 kwietnia 2010

Reinkarnacja (i nie tylko)

Właśnie czytam ciekawą książkę Lynne McTagget "Pole - W poszukiwaniu tajemniczej siły wszechświata" (The Field - The quest for the secret force of the universe). Zawiera przegląd nowatorskich teorii naukowych dotyczących materii, energii, czasu, przestrzeni, życia i świadomości.

Poniżej jeden z fragmentów, wyjaśniający pamięć "poprzednich wcieleń":
"[Ervin] Laszlo uważa, że pojęcie "rozszerzania" częstotliwości może wyjaśniać niektóre zagadkowe i bardzo szczegółowe doniesienia na temat ludzi przechodzących terapię regresyjną lub twierdzących, że pamiętają swoje przeszłe życie, zjawisko obserwowane głównie wśród małych dzieci. Badania EEG mózgów dzieci poniżej pięciu lat pokazują, że funkcjonują one raczej w trybie alfa - u dorosłych określanym jako stan zmienionej świadomości - niż w normalnym stanie świadomości dojrzałej. Dzieci są otwarte na znacznie większą ilość informacji zawartej w polu niż przeciętny dorosły. W rezultacie dziecko znajduje się w stanie permanentnej halucynacji. Jeśli małe dziecko twierdzi, że pamięta przeszłe życie, przyczyną tego może być niezdolność do odróżnienia własnych doświadczeń od informacji innych ludzi, zmagazynowanych w polu punktu zerowego. Jakaś pospolita cecha - powiedzmy upośledzenie lub szczególny dar - może wywołać skojarzenie i dziecko wychwytuje tę informację, jakby była ona "pamięcią" jego własnego, przeszłego życia. To nie reinkarnacja, ale zaledwie przypadkowe dostrojenie się do czyjejś radiostacji przez kogoś, kto ma zdolność odbioru dużej liczby stacji w dowolnej chwili."

Polecam książkę każdemu, kto chce być na bieżąco ze stanem współczesnej nauki, nie ograniczać się tylko do koncepcji opisanych w oficjalnej literaturze naukowej. Ukazuje ogromną przepaść pomiędzy tym, co piszą "uznani" profesorowie, nabijający sobie licznik wyprodukowanej makulatury bez ryzyka związanego z nowatorstwem, a aktualnym stanem badań. Bo system, w którym ocenia się pracę naukowca na podstawie tego, co, gdzie i w jakiej ilości zapisał, od dawna szwankuje.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Jak nadal żyć kiedy nie ma już życia? Jak żyć po życiu? Odpowiedź jest bliżej niż myślisz http://smierc-zycie.com/