czwartek, 10 listopada 2011

Skąd się bierze homofobia

Reakcja ludzi na homoseksualistów przypomina mi reakcję na nowe idee. Jeśli się nie mylę, chodzi o dokładnie to samo zjawisko.
Zastanawiałem się nad paniczną reakcją na to co nowe. Najwyraźniej wiąże to się z brakiem wzorców postępowania, z którymi umysł konfrontuje napływające bodźce, oraz nieumiejętnością stworzenia własnych, czyli samodzielnego myślenia.
Im się wydaje, że homoseksualizm to jakiś światopogląd, na który można nawracać innych. Więc homoseksualiści są wrogami ideowymi, naruszającymi dotychczasowy porządek świata.
A to po prostu cecha osobowa, jak kolor oczu. To jakby walczyć z niebieskookimi, bo rzekomo próbują innych nakłonić do posiadania niebieskich oczu, a "normalność" to brązowe oczy.
Na trop tego odkrycia nakierowały mnie wypowiedzi niektórych polityków (łatwo zgadnąć która to partia;) o "promowaniu homoseksualizmu". A przecież homoseksualizm nie jest ideą, którą można promować i przekonywać do własnej racji. Homoseksualiści po prostu coraz częściej się ujawniają, bo chcą spokojnie żyć i nie być dłużej traktowani jak dziwadła.
Ale politycy przecież muszą czymś straszyć ciemne społeczeństwo, jak nie homoseksualistami to Żydami, satanistami i ruskimi agentami (co śmieszniejsze, te wszystkie grupy miałyby ze sobą współpracować), aby móc uchodzić za wybawicieli od zła wszelakiego, w ten sposób zyskują poparcie.

Zaznaczam, że nie jestem homoseksualistą, ja tylko interesuję się techniką. Ale rozumiem homoseksualistów, gdyż na technikę ludzie też dziwnie reagują.
Jeśli ten wpis czyta jakiś homofob, zapewne panicznie zareaguje także na powyższy obrazek.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

odpowiedź: myślenie nie boli! -11.11.2011 - trzeba jasno i dobitnie powiedzieć: to była zaplanowana prowokacja, należy pociągnać do odpowiedzialności "tych gnoi" którzy pozwolili aby droga Marszu Niepodległości (kilkanaście tysięcy ludzi) została zablokowana przez lewackich ekstremistów i im podobnych (ok. tysiąca antypolaków), to co przekazują media to jest jedna wielka dezinformacja (tvn24, tvnnews, superstacja, itd), gdzie się podziały media niezależne? opinia publiczna wprowadzana jest w błąd przez sprzyjające różowym socjalistom media! a niektórych trzeba leczyć!
Akslop

MaRa pisze...

Nie ma w ogóle mediów niezależnych, wszystkie kręcą.

Anonimowy pisze...

....Zamiast lamentować weźmy się do konkretnej pracy.
Nieskromnie podam pewien przykład. Kiedy Wojewódzki wraził polską chorągiew w psie łajno pies z kulawą nogą nie zawył. Zatem Gadowski, zdjęty wściekłością, palnął o tym sążnisty felieton do „Dziennika Polskiego” (wtedy jeszcze polskiego, swoja drogą ciekawe jak uwłaszczone przez Niemców dzienniki, tygodniki i RMF mają dziś krytykować berlińskie męty, które pluły w Warszawie na polskie mundury?) pt „Za to bije się w twarz”.
Na drugi dzień, po lekturze mojego felietonu, ozwały się głosy oburzenia, a krakowski przedsiębiorca Krzystof Budziakowski rozpoczął prawna batalię w obronie godności polskiej flagi. Rzecz zakończyła się kilkusettysięczną karą dla telewizji TVN – można? Można.
Dziś, gdy narzekamy, że banki i media nie znajdują się w polskich rękach i przez to,siłą faktu, nie prezentują polskiej racji stanu, przeciwdziałajmy temu w jeden tylko skuteczny sposób – zakładajmy nasze media.
Jeśli powstanie ich wiele, to bliski znajomy Barbary Piaseckiej Johnson i pułkownika Mochola nie nadąży z ich wykupywaniem.
Witold Gadowski - http://lubczasopismo.salon24.pl/pis-reporter/pos...
Akslop

Anonimowy pisze...

Jak juz "wybitny" polski seksuolog Profesor Lew-Starowicz oglasza homofobie, to skad mamy brac rzetelnych opinii?

Co to za idiota: http://www.youtube.com/watch?v=CJwyBhummZM&feature=player_detailpage