niedziela, 10 stycznia 2010

Zmartwychwstanie - cd.

Znalazłem w Koranie kolejny fragment, który ewidentnie świadczy, że chodzi o zmartwychwstanie ciała, a nie byt duchowy, jak to utrzymuje Islam. Dawniej koncepcja zmartwychwstania wydawała się czymś nonsensownym, więc Islam ją odrzucił. Ale przecież nie może zaprzeczyć, że Bóg mógłby mieć takie możliwości, jakie zechce.
"Z tej oto ziemi My was stworzyliśmy i spowodujemy, że do niej powrócicie. Z niej też - tak uczynimy - podniesiemy was powtórnie."
(rozdz.20, cz.16, werset 56)

To ciało człowieka jest "z ziemi", nie duch.
"Jeśli zaś chodzi o szczęśliwych, ci znajdą się w Niebie, w nim zamieszkają tak długo, jak długo będą trwać niebiosa i ziemia, chyba że inaczej zapragnie twój Pan - dar, który nie będzie odcięty."
(rozdz.11, cz.12, werset 109)

Również Kościół Katolicki ma doktrynę o zmartwychwstaniu ciała w Dniu Sądu, kiedy na Ziemi zapanuje Królestwo Niebieskie, czas pokoju i dobrobytu. Księża kompletnie nie mają pojęcia, jak to tłumaczyć. Lecz, wbrew powszechnemu mniemaniu, według religii człowiek po śmierci nie idzie od razu do "nieba" lub "piekła", gdyż najpierw musi odbyć się Sąd, a ten jeszcze nie nadszedł (jak widać) i nie za bardzo wiadomo, kiedy nadejdzie. Może jutro, może za tysiąc lat.
"Zaprawdę, ten, kto przychodzi do swego Pana jako grzesznik - na niego czeka Piekło. Ten nigdy w nim nie umrze ani nie będzie żył."
(rozdz.20, cz.16, werset 75)

Czyli z kolei Piekło może być czymś innym, gdzie człowiek nie będzie ani martwy, ani żywy. Czyli raczej nie będzie miał materialnego ciała, gdyż ono jest żywe.

Przypominam, że nie próbuję niczego udowadniać (sam nie mam pojęcia, czy mam rację), tylko informuję o pewnych ideach. Dopiero się pojawiają, lecz prawdopodobnie to one zaczną w przyszłości wytyczać kierunek światu. Lepiej być zawczasu poinformowanym i nie dać się zaskoczyć.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dlatego doktryna wymysliła czyściec. Do czyśćca trafaija dusze na odkupienie malych grzeszków zamin pójda do raju. Chodzi oczywiście o małe grzeszki a nie te śmiertelne które z natury powodują pójście do piekła. Sprowadza sie to do uogólnienia, że prawie nikt nie jest święty i wszyscy idziemy do czyśćca, bo nawet do piekla iść nie można bo przecież Chrystus swoją śmiercią odkupił wszystkie grzechy a zresztą każdy moze zostac zbawiony bo zalezy to od uczynków ale i od Boga. Więc do czasu sądu wszyscy ida do czyśćca.

Anonimowy pisze...

Zgłoś do dziś do 12:00 swojego bloga do konkursu blog roku 2009