czwartek, 3 kwietnia 2008

Urządzenie Hieronymousa

Dr Thomas Galen Hieronymous w latach 40-tych XX wieku prowadził badania nad odkrytym przez siebie 'promieniowaniem eloptycznym'. Skonstruował i opatentował urządzenie, które wykorzystywało owo promieniowanie do lokalizacji i badania składu minerałów.
Kilku uczonych, m.in. dr Clyde W. Tombaugh (odkrywca Plutona) skonstruowało owo urządzenie i potwierdziło fakt jego działania.

A oto opis konstrukcji:
-Próbka- minerał lub kawałek metalu poddawany analizie.
-Cewka indukcyjna- 14 zw. na tekturowej rolce o4x5cm (np. po papierze toaletowym).
Kondensator o pojemności 10nF, -wraz z cewką tworzy obwód rezonansowy o częstotliwości ok. 500 kHz.
-Osłona (przesłona) ze szczeliną, może być wykonana z blachy aluminiowej, styropianu itd.
-Pryzmat- może być szklany lub aluminiowy. Należy go przymocować do obrotowej tarczy z podziałką (dla ułatwienia odczytu wskazań).
-Wzmacniacz- dowolny elektroniczny wzmacniacz w.cz. (0,5-1,5MHz) o wzmocnieniu ok. 20-100x.
-Detektor- dwie płytki poliestrowe 3x3 cm o grubości 6 mm, przedzielone krążkiem tektury o średnicy 2,5cm z nawiniętą cewką 40zw.
Cały mechanizm powinien być umieszczony w aluminiowej lub plastikowej obudowie.

Okazuje się, że elektroniczny wzmacniacz można zastąpić wzmacniaczem symbolicznym, tzn. narysowanym na kartce papieru. Nie ma to większego wpływu na działanie urządzenia.

Próbkę należy położyć w pobliżu detektora. Należy kręcić gałką i pocierać delikatnie płytkę, aż stanie się „inna” w dotyku. Wrażenie może występować w kilku miejscach skali i wskazuje na obecność kilku pierwiatkow w próbce. Oryginalne urządzenie opisane w patencie umożliwia także pomiar procentowego udziału każdego składnika.
Urządzenie można wstępnie skalibrować dla poszczególnych pierwiastów.

Czym są owe tajemnicze 'fale eloptyczne'? Jakim cudem może działać urządzenie symboliczne?
We wpisie "Bóg" informowałem o istnieniu, równoległego do świata materii, świata duchowego. Jest on wypełniony czymś, ni to substancją ni to energią, która ulegając zawirowaniom tworzy atomy naszego świata.
Fale rozchodzące się na granicy światów to fale elektromagnetyczne. Są to fale poprzeczne, co sugeruje iż rozchodzą się po granicy jakiś ośrodków. Fale rozchodzące się w materii naszego świata to fale akustyczne, podłużne. Natomiast w 'tamtym świecie' również mogłyby się rozchodzić jakieś fale, podobne nieco do akustycznych, lecz znacznie szybsze nawet od światła.
Odkrycie tych fal daje potencjalną możliwość budowy urządzeń do łączności na odległości międzygwiezdne.

Bibliografia:
-G. Harry Stine „Urządzenia poruszane siłą umysłu” („Mind Machines You Can Build”, 1992)
-Campbell, John W. Jr. “Psionic Machine — Type One”, „Astounding Science Fiction”, t. LVII, nr 4 z czerwca 1956 r., str. 97-108
-Campbell, John W. Jr. “Correction and Further Data on the Hieronymous Machine”, „Astounding Science Fiction”, sierpień 1956, str.112-114
-Campbell, John W. Jr. „Unprovable Speculation” „Astounding Science Fiction”, t. LVIII, nr 6 z lutego 1957r.
-Campbell, John W. Jr. „Addendum On The Symbolic Psionic Machine”, „Astounding Science Fiction”, t. LIX, nr 4 luty 1957 r.
-Goodavage, Jospeh ; “An Interview with T. Galen Hieronymus”, „Analog Science Fiction”, styczeń 1977 r.
-Patent USA nr 2482773 z 23 września 1949 r.
-Patent Kanadyjski nr 486 008
-Patent Brytyjski nr 663 978

Podobnym urządzeniem jest maszynka życzeń.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

...chętnie się spotkam pogadać w temacie...psychotronicznych urządzeń i innych tematów...projektów...( Białobrzegi )... igorhorn@vp.pl