czwartek, 8 września 2011

Teoria Nassima Harameina - komentarz [2]

W filmie nie było słowa wyjaśnienia, czym są owe struktury geometryczne w próżni. Nie wiem czemu. Może autor sam tego nie wie?
Oczywiste, że próżnia nie ma żadnych linii i kropek. To są fale stojące i ich węzły. Próżnia przypomina nieco ciecz. Powstaje w niej bąbelek. Ścianka tegoż bąbelka stanowi granicę. Granica to powstawanie skończonej objętości. W skończonej objętości tworzą się fale stojące, ich długość/częstotliwość jest wynikiem dążenia układu do najniższej energii (podobnie jak atomy w sieci krystalicznej znajdują się w miejscach o najniższej energii). Na przecięciu się linii (fal stojących) powstaje węzeł (punkt), wokół niego tworzy się mniejszy bąbelek i tak w nieskończoność.

Właściwie punkt prawdopodobnie nie tyle powoduje powstanie bąbelka, co kolistej fali (Zasada Huygensa). Dlatego cały układ będzie się bez przerwy powiększał, skala będzie ekspandować, a jednocześnie dłuższa fala to niższa częstotliwość, więc czas będzie zwalniał.
W tym przypadku fala kulista ma skończoną prędkość, fala stojąca nieskończoną, dlatego może wytworzyć się taki układ. Punkt to miejsce, gdzie istnieje inny Wszechświat.

Może za 100 lat naukowcy sami do tego dojdą:)
Ale mają na to czas, ta wiedza przewyższa współczesną o całe tysiąclecia. Fotografia przedstawia Kwiat Życia ze Świątyni Ozyrysa z Abydos, wypalony czymś w rodzaju lasera, a cała budowla z przyciętych bloków kamiennych ważących dziesiątki ton powstała zanim uformowały się skały dookoła niej. Istnieje jeszcze sfinks stojący przed bramą do chińskiego Zakazanego Miasta, trzyma pod łapą analogiczną kulę.

Brak komentarzy: