wtorek, 24 listopada 2009

Postawić krzyżyk

W związku z ostatnią aferą, dotyczącą krzyży wiszących w szkołach, krąży pewien dowcip - że Unia Europejska zaleca budowę rond zamiast skrzyżowań, gdyż są neutralne światopoglądowo.

Chyba dotychczas coś wspominałem o symbolice krzyża, choć pobieżnie. Ten symbol jest znacznie straszy niż chrześcijaństwo.
Hiszpańscy konkwistadorzy, którzy zniszczyli cywilizację Inków, natknęli się na powszechny motyw krzyża. Sami byli brani za bogów, gdyż biali mężczyźni z brodami odpowiadali opisom z indiańskich legend.

Jak we wszystkich symbolach, punkt oznacza świadomość, linia to świadomość w ruchu (myśl), skrzyżowane linie to współdziałanie myśli, które tworzą kolejną myśl - myśl stworzenia. Twierdzenie Pitagorasa (a²=b²+c²) odnosi się właśnie do tego procesu ciągłej kreacji świata (był mistykiem, praojcem gnostyki). Krzyż to dwie przekątne w rombie, cztery trójkąty prostokątne.
Dwie twórcze myśli tworzą w wyższym wymiarze koleją myśl, i tak w kółko, nieskończona liczba wymiarów, światów, a w każdym kolejnym wszystko jest podwojone. To samo twierdzenie obowiązuje w muzyce ('oktawa').

Wszystko powstało z interakcji dwóch przeciwstawnych, a równocześnie uzupełniających się sił.
Próżnia jest wypełniona dwoma cząsteczkami-biegunami magnetycznymi ('cząsteczki wirtualne'), które się neutralizują, tworząc bezgradientowe (bezkierunkowe) pole. Kiedy równowaga zostaje zakłócona, pojawia się pole magnetyczne (chodzi o 'pierwotny magnetyzm', nieznany jeszcze nauce), tworzące wszystkie formy materii i energii.

Manfred Dimde w książce "Energia piramid" napisał:
"X jest równocześnie najmniejszym z możliwych przedstawień homogenicznego złożenia i miejscem przecięcia, z którego - wedle światopoglądu starożytnych Egipcjan - wywodzą się wewnętrzne prawa wszechświata i realność wszelkiego stworzenia."

Najwyraźniej w swoich początkach ludzkość miała kontakt z bardzo zaawansowaną wiedzą, opartą na matematyce i geometrii, lecz z czasem uległa ona zatraceniu i przetrwała w postaci symboli religijnych oraz mistycznych, których znaczenia nikt się nawet nie domyśla. Nawet swastykę naziści ukradli i sobie przywłaszczyli, a teraz gdybym chciał ją omawiać, musiałbym się tłumaczyć przed prokuratorem z rysowania symboli totalitarnych.

Powracając do unijnych rond - koło także jest symbolem, płaskim przeciwieństwem punktu (przestrzennym jest kula), oznacza całą świadomość, czyli wszystko co istnieje, Boga. Opłatki spożywane podczas komunii są okrągłe, na rysunkach świętych są okrągłe aureole wokół głów, w Egipcie był to symbol bóstwa Ra oraz Słońca.

Brak komentarzy: