wtorek, 10 listopada 2009

Wpadki w Biblii

Dość znanym faktem jest, że biblijny Bóg Jahwe ukazywał się pod postacią płomieni lub obłoka.

Pierwszy z brzegu cytat, pochodzący z Księgi Powtórzonego Prawa, dotyczący Mojżesza (1,31-1,34):
"Nie drżyjcie! Nie bójcie się ich! Jahwe, Bóg wasz kroczący przed wami, On będzie walczył za was, podobnie jak to uczynił na waszych oczach w Egipcie i na pustyni. Tam widziałeś, jak twój Bóg Jahwe nosił cię, podobnie jak ojciec nosi swego syna, na całej tej drodze, którą przeszliście, aż przybyliście na to miejsce. Jednakże pomimo to nie ufacie swemu Bogu Jahwe, który kroczy przed wami drogą, by wam wypatrywać miejsca na obóz: w nocy w ogniu, by wskazać wam drogę, którą macie się posuwać, a za dnia - w obłoku."

Dziwnym zbiegiem okoliczności, identyczny efekt wywołałby napęd magnetyczny pierwszej generacji, pracujący w trybie wirującego pola. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wiele takich pojazdów sfotografowano. Za dnia otaczają się mgłą (fot.1):

Natomiast w nocy czerwoną poświatą zjonizowanego gazu (fot.2):


Kilka stron dalej (15,6) jest coś, co wygląda na instrukcję dla utworzenia współczesnego systemu bankowego:
"Twój Bóg Jahwe będzie ci bowiem błogosławił, jak to ci zapowiedział; będziesz pożyczał wielu obcym ludziom, a sam pożyczek zaciągać nie będziesz, będziesz władał wielu narodami, a one tobą nie zawładną".

Znowu dziwny zbieg okoliczności, bo najważniejsze rodziny bankierskie są spokrewnione z królewskim rodem Dawida, a rządy państw utraciły prawo emisji pieniądza.

Kolejny fragment świadczy o tym, że Bóg nie jest jakimś tam dobrotliwym duszkiem, tylko osobą twardo stąpającą po ziemi (23,15):
"Poza obozem będziesz miał pewne miejsce, dokąd będziesz wychodził na zewnątrz. Wśród swoich narzędzi masz mieć łopatkę; gdy będziesz wychodził na zewnątrz, wykopiesz nią dołek, a odchodząc, przykryjesz swoje nieczystości. Ponieważ twój Bóg, Jahve, kroczy pośród twojego obozu, aby cię ochraniać i aby wydawać ci twoich wrogów, twój obóz winien być święty. Nie może On widzieć u ciebie niczego odrażającego, aby się nie odwrócił od ciebie."

Posiadanie przez Boga ciała jest potwierdzone w pismach nowożytnych proroków, poczynając od Księgi Mormona.

--- dodano 13 listopada 2009 ---
Pewne sugestie mogą byś szokujące dla osób znających tylko przesłanie jednego z proroków. Jednak one są zgodne z przesłaniem wszystkich proroków razem wziętych (włącznie z ostatnim - Raelem). Na przestrzeni dziejów Jahwe odsłaniał kolejne tajemnice, w zależności od możliwości pojmowania człowieka z danego czasu. Lecz wiele technologii opisanych w świętych księgach wykracza poza możliwości wyobraźni nawet współczesnego człowieka (np. nieśmiertelność, niewidzialność, manipulowanie przeszłymi wydarzeniami).
Poszlaki wskazują na to, że ludzkość znajduje się zaledwie na etapie precywilizacyjnym, w najbliższych latach może nastąpić ogromny skok, zarówno intelektualny, jak i techniczny. Albo samozagłada, jeśli moralność nie nadąży.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Nawet jeśli bedzie skok to i tak w końcu poszybujemy w dół. Materia rodzi się i umiera, naturalny cykl. Pewnie że ludkośc zginie. a dinozaury? One też zginęły. A mamuty? One też zginęły. A szarańcza z 7 palg egipskich? Jej czas też minął. Więć nie przewiduje super skoku . Bo nawet jeśli chłop wyjdzie ze wsi to wieś z chłopa nigdy.