niedziela, 12 grudnia 2010

Piramidy Yantra

Piramidy Yantra, wcześniej nazywane Piramidami Horusa, to ciekawy przykład układu dwóch odwróconych względem siebie piramid, opracowanego przez Jarka Mirońskiego. Większa rezonuje z falą pochodzącą z wnętrza Ziemi, mniejsza (1/3 wysokości większej) z kosmosu.
 

Przypominam sobie, że kiedyś w jakimś programie telewizyjnym występował Stachursky, który mimochodem wspomniał, że zakupił taką piramidkę i od tego momentu jego życie uległo całkowitej przemianie na lepsze. Poniżej pierwszy z brzegu teledysk:

Wspomniał również, że w jej pobliżu nie chce działać telefon komórkowy (czyli wywiera jakiś obiektywny wpływ na otoczenie).

Konstrukcja piramidki jest oparta na intuicji. Jestem ciekaw, jak wyglądałaby symulacja rozkładu fal o wielu różnych długościach, które dochodzą pionowo z dołu i z góry. Jakby jeszcze poszczególnym długościom fali przyporządkować kolory tęczy.
Nie ma znaczenia, że żaden współczesny program komputerowy nie przewiduje nieznanego typu fal, ich zachowanie jest w wielu aspektach analogiczne do elektromagnetycznych (odbicie, załamanie, interferencja). Bo wbrew zapewnieniom (i przekonaniu) konstruktora, raczej nie ma w tym niczego mistycznego.
Stan szczęścia od rozpaczy różni tylko poziom substancji chemicznych w mózgu, a szczęśliwym ludziom łatwiej się żyje.

Brak komentarzy: