wtorek, 29 lipca 2008

Manna z nieba

Już dawno temu (1978r.) George Sasson i Rodney Dale, inżynierowie i biolodzy, napisali książkę „Maszyna do Produkcji Manny” (najnowsze znane mi wydanie- Wydawnictwo Amber, 1996r.). Zamieścili w niej rekonstrukcję budowy i zasady działania maszyny produkującej żywność (słynną 'mannę'), którą starotestamentowe bóstwo przekazało Mojżeszowi po ucieczce z Egiptu. Znana była także pod nazwami 'Starodawny Dni' (Przedwieczny), czy 'Arka Przymierza' (to drugie określenie odnosi się również do skrzyni z Tablicami i innymi pamiątkami, były dwie arki).
Nie jest to opis tak całkiem wyssany z palca, gdyż autorzy posiłkowali się nie tylko własną wiedzą i domysłami, ale przede wszystkim tekstamiStarego Testamentu”, „Talmudu” oraz tajemnej księgi „Zohar” (zawierającej teksty: „Księga Tajemnic”, „Święte Zgromadzenia” i „Zgromadzenie Namiotu”). Novum stanowiło jedynie podejście naukowe, nie mistyczne.

Oto, co z tego wyszło (rys.1):

Opis rysunku:
1) Usta- wlot powietrza, wprowadzające do układu 'Oddech Życia', czyli czyste powietrze.
2) Kanał pierścieniowy, łączący 'Usta' z 'Mózgiem'.
3) Mózg Starodawnego- kondensator pary wodnej, otoczony 'Eterem'.
4) Eter- przeźroczysta powłoka 'Zewnętrznej Czaszki Starodawnego', gdzie zbierająca się rosa ścieka do 'Wielkiego Morza'.
5) Wielkie Morze- zbiornik z kulturą alg (chlorelli?). Otrzymuje światło z 'Górnego Oka'- silnej lampy umieszczonej pośrodku zbiornika.
6) Włosy Brody Starodawnego- rury z porowatymi ściankami, w których krąży roztwór kultury i przez które odbywa się wymiana gazów.
7) Pozostałość- zawór bezpieczeństwa.
8) Osady Mózgu- zawór odprowadzający wyeksploatowaną lub skażoną kulturę.
9) Troje Dolnych Oczu- zbiorniki z roztworem soli mineralnych.
10) Kanały Dolnych Oczu.
11) Naczynie z Żarem- reaktor atomowy.
12) Klucze- pręty kontrolne reaktora.
13) Ramię Małego Oblicza- chwytak regulacji pozycji prętów.
14) Długi Nos- kanał wentylacyjny, kierujący chłodne powietrze z kondensatora pary na korpus reaktora.
15) Nos Małego Oblicza- rura odprowadzająca powietrze rozgrzane na ścianach reaktora (0,77m).
16) Słup Ognia- płonące zanieczyszczenia i szczątki organiczne. Pompa Buchnera wytwarza niezbędne podciśnienie.
17) Komory Mózgu Małego Oblicza- urządzenie końcowej obróbki manny.
18) Broda Małego Oblicza- spiralna rura, łącząca 'Komory Mózgu' z pompą Buchnera.
19) Zastępy- pojemniki z gotową manną.
20) Penis- rura wylotowa zbiorników manny (0,509m).
21) Nakrycie Penisa- zawór próżniowy rury wylotowej.
22) Nogi Jak Sześć Kolumn- sześć nóg z pierścieniami do wsuwania drągów.
23) Tron- platforma.
24) Starodawny- górny segment maszyny (Twarz- 13,5m², Czaszka- 0,84m³)
25) Małe Oblicze- dolny segment maszyny (Twarz- 5,47m², Czaszka- 0,58m³).
26) Nagość- element łączący obydwa segmenty.
27) Korony Małego Oblicza- ruchome pokrywy ochronne.
28) Ucho Małego Oblicza- nadajnik radiowy.

A tutaj schemat blokowy (rys.2):

Podziw budzą parametry maszyny. Ta technologia wyprzedza obecną ludzką o setki lat. Współcześnie dałoby się coś takiego zbudować, ale zajęłoby przynajmniej cały budynek.
Urządzenie produkuje żywność najprawdopodobniej z jakiejś odmiany alg (chlorelli). By wyżywić 600 rodzin (hebrajskie słowo 'rodzina' i 'tysiąc' są identyczne, stąd Biblia mówi o 600 tysiącach bo ładniej brzmi:) potrzeba dziennie 3780000kalorii. Maszyna miała przerwę konserwacyjną w szabat, stąd musiałaby wyprodukować dziennie 4410000kalorii. Wartość odżywcza 1grama chlorelli wynosi ok. 5,5kalorii, stąd wychodzi 800kg żywności dziennie. Jednak ludzie nie trawią celulozy. Enzym celulazy może rozłożyć celulozę na strawniejsze cukry.
Natomiast objętość potrzebnej kadzi wynosiłaby 16000litrów. Stosowanie zmodyfikowanych odmian chlorelli zmniejszyło by objętość do 5000litrów, więc średnica kulistego zbiornika wynosiłaby 2,12metra, co zgadza się z danymi z tekstów.
Do tego potrzeba jeszcze źródła światła o mocy, bagatela, przynajmniej 210000W (284KM), a po uwzględnieniu wydajności chlorelli (20-50%) wychodzi ponad 0,5MW. Ciągle, przez 40 lat pracy. Czyli najpewniej czerwony laser neutronowy zasilany małym reaktorem nuklearnym. Nic dziwnego, że niewłaściwa obsługa wiązała się z ryzykiem śmierci.

Schematyczne przedstawienie urządzenia przetrwało do dzisiejszych czasów jako.. Drzewo Życia kabalistycznych mistyków. Instrukcja obsługi stała się rytuałami religijnymi.

I tak skończyło się poczucie wyższości kultury białego człowieka nad ludami pierwotnymi, mającymi skłonność do kultów cargo i innych zabobonów.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Afrykańska bajka mówi o czterech ślepcach, którzy spotkali słonia. Pierwszy złapał za trąbę. "To wąż!" - wykrzyknął. Drugi złapał za nogę: "Nie, to drzewo" - powiedział. Trzeci złapał za ogon: Nie, to lina!" Czwarty za ucho i powiedział, że to dywan. Nie można poważnie traktować rozważań inżynierów i biologów mających współczesną wiedzę nad maszyną kosmitów. Nie wspominając już o tłumaczeniu i pochodzeniu księgi zohar.

Anonimowy pisze...

Tyle, że ci inżynierowie żeby odkryć co miał do przekazania Zohar nauczyli się nawet aramejskiego. Książkę czytałem i jestem pod wrażeniem. Moim zdaniem powinno ją przeczytac jak najwięcej ludzi.