wtorek, 20 marca 2012

Pierwsze Perpetuum Mobile skonstruowane!

Przynajmniej oficjalnie;)

Naukowcy z MIT niechcący skonstruowali diodę LED, która przy poborze mocy 30pW wydziela światło o mocy 69pW, czyli posiada sprawność energetyczną 230%. Postanowili zbadać, skąd się bierze nadmiar energii, okazało się, że następuje ochłodzenie konstrukcji.
Czyli wszystko w porządku, zasada zachowania energii nie została naruszona. Kto wie, może dostaną za to odkrycie nagrodę Nobla...

Szkopuł w tym, że to urządzenie jak najbardziej przeczy prawom fizyki. Otóż zgodnie z zasadami termodynamiki entropia (nieuporządkowanie) może tylko rosnąć, co wyklucza budowę urządzeń przetwarzających ciepło otoczenia na użyteczną pracę. Można to obliczyć na podstawie rachunku prawdopodobieństwa.
Ten dogmat naukowcy przytaczali przez całe dziesięciolecia, odmawiając badania jakichkolwiek urządzeń wykazujących się sprawnością ponad 100%, pomimo, że ich wynalazcy stwierdzali ochładzanie się otoczenia.

Gdyby nie upór i głupota naukowców, od dziesięcioleci wszyscy mieliby darmowy prąd w domach i pojazdy nie wymagające jakiegokolwiek paliwa.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Cała fizyka to jedno wielkie kłamstwo od Zasady zachowania energii przez relatywist
ykę a kończąc na prawie grawitacji Newtona.Jedyne co udalo się ustalić to to że zasady Dynamiki są z grubsza prawdziwe bo zgodne z rachunkiem całkowym. Co do reszty to nie będę robić wykladu.