czwartek, 16 października 2008

Szybka Faktura

Firma Cama-Soft Sp. z O.O., działająca na terenie Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, oferuje ciekawą usługę dla małych i średnich firm- system Szybka Faktura.

To rodzaj serwisu internetowego, umożliwiającego prowadzenie dokumentacji firmy. Pozwala na wystawianie formularzy (takich jak faktura VAT netto, faktura VAT brutto, faktura pro-forma netto, faktura pro-forma brutto, rachunek), prowadzenie ewidencji sprzedaży VAT, kartotek (faktur VAT, faktur pro-forma, rachunków), baz danych kontrahentów, towarów i usług. Wygenerowane dokumenty można wydrukować, zapisać do pliku PDF czy wysłać emailem.

W podstawowej wersji jest to usługa bezpłatna (w przyszłości ma się pojawić „rozszerzona” płatna), co eliminuje konieczność zakupu kilku programów do prowadzenia firmy, na które z reguły trzeba opłacać coroczny abonament.
Zaletą jest dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca na świecie, z dowolnego komputera, w tym z laptopa czy palmtopa, bez znaczenia jest również rodzaj systemu operacyjnego (Windows, MacOS, Linux, Solaris, BSD itd.). Zagwarantowana jest obsługa przeglądarek Mozilla i Microsoft Internet Explorer v.5.5/6.0, ale działa również z Operą. Wszystkie zmiany w przepisach są wprowadzane na bieżąco. Odpada również konieczność robienia częstych kopii zapasowych na wypadek zniszczenia czy kradzieży sprzętu.
Jedyną wadą jest konieczność posiadania stałego i niezawodnego połączenia z internetem.

Ostatnio powstał zagraniczny oddział- Cama-Soft Inc. w Chicago (USA)

4 komentarze:

krzych pisze...

Portal przeszedł teraz metamorfozę, aplikacja jest bardziej czytelna i łatwo się w niej poruszać

jacek pisze...

Akurat to że trzeba posiadać stałe łącze internetowe nie jest dla mnie wadą. Dzięki temu że aplikacja jest dostępna przez Internet mogę mieć do niej w każdej chwili dostęp zarówno z biura, z domu czy od klienta. A w dzisiejszych czasach to chyba każdy kto prowadzi jakąś działalność ma dostęp do internetu.

Anonimowy pisze...

Jacek, to prawda, obecnie internet jest powszechny. Uważam, że rozwiązania typu online są najlepsze, bo można korzystać z każdego miejsca.

antuanet pisze...

Również korzystam z aplikacji szybka faktura z tym że od razu zdecydowałam się na pełną opcję ze względu na to że potrzebuję mieć możliwość składania deklaracji i prowadzenia pełnej księgowości.