piątek, 6 lutego 2015

Parę słów o filozofii

Filozofowie i tak nie są w stanie wymyślić niczego sensowniejszego niż to, że Wszechświat jest nieskończony w czasie i przestrzeni, istniał od zawsze i zawsze będzie istniał, składa się z nieskończonej ilości mniejszych wszechświatów różniących się skalą przestrzeni i czasu (to co na górze, odpowiada temu co na dole). We Wszechświecie nie ma niczego stałego w czasie i przestrzeni.

Oraz wszystko co istnieje ulega przemianom w co innego. Wszystko jest jednością, zasada jedności bytów jest obiektywnym prawem Wszechświata, którego naruszenie wiąże się z konsekwencjami (coś na zasadzie akcji i reakcji), obok zasady przemian.
To tak w telegraficznym skrócie, ale jeśli ludzcy filozofowie wymyślą coś innego, to będą w błędzie. Ludzka filozofia to paplanina o niczym, pozory intelektualizmu, z którego zupełnie nic nie wynika.
Jakikolwiek dyplom z filozofii w niczym tu nie pomoże, a wręcz zaszkodzi, do pełnego naczynia niczego już się nie naleje. Ta cała filozofia to po prostu wodolejstwo, mnóstwo informacji i przemyśleń, które mają tylko zakamuflować brak zrozumienia świata i pomysłów.

Świat można zrozumieć jedynie poprzez bezpośrednie odczuwanie, aby dostrzec go takim jaki jest należy oczyścić umysł.
Samo nazwanie i zdefiniowanie jakiegoś przedmiotu powoduje ograniczenie możliwości jego zrozumienia, a tym samym prowadzi do potencjalnych sporów i konfliktów, bo ów przedmiot jest po prostu tym czym jest, a nie swoją własną definicją.

To co wyjaśniłem wynika ze sposobu funkcjonowania ludzkiego umysłu - porównuje on bodźce pochodzące ze zmysłów z budowanym modelem świata, na tej podstawie je koryguje i przypomina sobie jak ma zareagować.
To wiąże się z iluzją w postrzeganiu świata, bo ludzie nie widzą świata jakim jest, tylko swoje własne wyobrażenie o nim.
Więcej wiedzy to gęstszy filtr percepcji, ale nie może to spowodować dostrzegania świata jakim jest. Jedyna możliwość to pójście w przeciwnym kierunku, zrezygnowanie z filtrowania.

Więc w pewnym sensie pustka w głowie jest bardzo bliska wszechwiedzy

Brak komentarzy: