czwartek, 29 maja 2008

Starożytne wojny atomowe

Na glinianych tabliczkach Sumerów została zapisana dosyć niezwykła historia ludzkości.

Opowiadają o bogach (ANU.NA.KI), których pierwsza fala przybyła na Ziemię ok. 600tyś. lat temu w poszukiwaniu złota. Nie chodziło im o bogactwa, złoto stanowiło podstawę ich technologii (chodzi o pierwiastki ORMUS).
Ok. 180tyś. lat temu stworzyli rodzaj prymitywnego niewolnika (LU.LU) do pracy w afrykańskich kopalniach złota. Chodzi oczywiście o człowieka.

Powstały również pierwsze ludzkie miasta. Znajdowały się pod opieką różnych bogów, którzy próbowali przekazywać ludziom swoją wiedzę. Stąd przekonanie najdawniejszych cywilizacji, że wiedza pochodzi od bogów, a późniejszych, że im starsze księgi, tym lepiej opisują różne kwestie.

Sumeryjski król Naramsin (2254-2218r. pne) wysłał trzy armie (łącznie 360tyś. ludzi) by zniszczyć siedzibę bogów w Baalbek, "górską siedzibę [Enlila] w kraju cedrów i cyprysów" (po dziś dzień są tam ruiny, można sobie pozwiedzać).
"Jak bandyta, który plądruje miasto,
przystawił wielkie drabiny do domu,
aby zniszczyć E.KUR jak wielki statek (...)
Ludzie ujżeli jego wnętrze, wnętrze domu,
który nie znał światła.
Akadowie ujrzeli święte pojazdy bogów,
ich wielką LA.MA.HA (świetlisty statek?) i ich DU.BLA (rampa?),
która stała pionowo przed domem"
Bogowie winą obarczyli boginię Isztar (chciała przejąć przywództwo) i zniszczyli za pomocą broni atomowej jej metropolię w Indiach (dzisiaj nazywana jest Mohendżo Daro- "wzgórze umarłych").
W końcu doprowadziło to do wojny pomiędzy bogami. Polegała ona głównie na tym, że na złość zrzucali atomówki na ludzkie miasta którymi się opiekowali konkurenci- niczym jacyś Kargule i Pawlaki.

I w taki sposób cywilizacja sumeryjska i indyjska uległy całkowitej zagładzie, kilkaset lat po Sumerach osiedlili się Babilończycy.

To mniej więcej wtedy zniszczono m.in. Sodomę i Gomorę. Oczywiście nikt nie zamienił się w słup soli, bo sumeryjskie słówko 'sól' było identyczne z 'opar' (NI.MUR), później tłumacze najwyraźniej coś pokręcili i legenda została. To podobne nieporozumienie jak z owym 'żebrem' Adama, z którego powstała Ewa.

Prehistoryczne kamienne zeszklone miasta są znajdywane na całym świecie.

Nawet po takim czasie ruiny Mohendżo Daro cechują się podwyższonym poziomem radioaktywności. Prof. dr M.Dmitriew z Akademii Nauk w Moskwie opublikował w czasopiśmie "Fenomen" (11/1989) teorię starożytnych wojen atomowych.
Właściwie jako pierwszy podobną koncepcję, ale w odniesieniu do Sodomy i Gomory, przedstawił już w 1959r. rosyjski entomolog Modest M. Agrest.

Te najstarsze miasta były bardzo nowoczesne i precyzyjnie zaplanowane.
Miały kanalizację, łazienki w każdym domu itp. udogodnienia, nie znane w Europie aż do połowy 19 wieku. Wyraźnie widać, że nie powstawały przez długi okres, lecz w ciągu najwyżej kilkudziesięciu lat i ściśle według jakiegoś projektu (np. geometrycznie rozlokowane ulice).
Późniejsze ludzkie miasta były o wiele prymitywniejsze.

Ksiązki poświęcone sumeryjskim bóstwom pisze dr Zecharia Sitchin.

Brak komentarzy: