poniedziałek, 3 marca 2008

SegwayPojazd zapewne znany większości czytelników, ale zadaniem bloga jest nie tyle informowanie o nowinkach, co dokumentowanie ludzkiej pomysłowości.
Pierwotnie znany pod nazwą Ginger, przed premierą w 2002 roku trzymany w tajemnicy. Miał zrewolucjonizować transport osobisty, rozładować korki w miastach. Wyszło jak zawsze...

[Zadziwiające, że ludzkość w owczym pędzie wybiera te "wynalazki", które najbardziej przyczyniają się do niszczenia przyszłości, jak np. sztuczne konserwanty żywności]

Zasada działania Segwaya jest dosyć oryginalna- komputer na podstawie danych z czujników żyroskopowych tak reguluje moc dostarczaną do silników elektrycznych umieszczonych w obydwu kołach,by zachować stabilność.
Najnowsza wersja wyposażona jest w baterie litowo-jonowe, które rozpędzają to coś do prędkości 20km/h i pozwalają na pokonanie dystansu do 38km.

A oto i strona producenta.

Okazuje się że mamy również polskiego dystrybutora.

Dean Kamen jest również twórcą wielu innych wynalazków i właścicielem licznych patentów (m.in. automatycznej strzykawki dla cukrzyków czy aparatury do dializy nerek).
W założonej przez siebie firmie DEKA Research wciąż powstają nowe konstrukcje.

Choćby iBOT, wózek inwalidzki mogący wjechać niemal wszędzie.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Serdecznie zapraszam do wynajmu Segway. Oferujemy także reklamę mobilną montowaną na Segway, która idealnie sprawdza się podczas akcji promocyjnych oraz targów.
www.your-way.pl

Przygotika pisze...

Przejażdżka na takiej "maszynie" musi być świetną rozrywką. Chętnie bym spróbowała.